Kutlu Yayınevi

Kutlu Yayınevi adlı yayınevinin tüm kitaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

118.50 ₺

İran’da genel anlamda kimlik olgusu ve bu bağlamda özellikle Türk kimliği meselesi farklı dönemlerde adından bahsettirmiştir. Özellikle bu olgu ulus-devlet inşa sürecinde daha çok ön plana çıkmış ve bu eksende örnek olay olarak Güney Azerbaycan meselesi vuku bulmuştur. Türk kimliğinin arka plana itilme stratejisinin somut göstergesi olarak ortaya çıkan bu meselede İran’ın sınırlayıcı bir strateji benimsemesinin ve tedirgin olmasının arkasında saklı kalan nedenin aslında “Azerbaycancılık” ideolojisinden kaynaklandığı söylenebilir. Zira İran tarafı bu sorunun kaynağını Azerbaycan devletinin adında görmeye başlamış ve bunu farklı zaman dilimlerinde de dile getirmekten çekinmemiştir. Bu eksende eski zamanlardan itibaren Azerbaycan adını taşıyan bir devletin varlığını kabullenmek istemeyen İran, günümüzde de bunu farklı iddialar üzerinden empoze etmeye çalışmaktadır. Buna paralel olarak İran’da ikamet etmekte olan diğer Türk etnik gruplar da asimile edilmeye çalışılmakta ve onların asıl kimliğinin unutturulması için çeşitli stratejiler uygulamaya konulmaktadır.

22.00 ₺

Olmamışlığın burukluğu vardı içimizde... Bir yanımız hep eksikti aslında. Ve hep yarım kalmaların hüznü vardı yüreğimizde. Gözümüzden sakındıklarımızı kaybetme korkusu vardı. Hep var olan, ama bir türlü inanmak istemeyeceğimiz bir korku. Şimdi senden bir şeyler kalmalı. Geriye baktığımda, hala seviyor olabileceğim, hala nefes alabileceğim bir şey. Seni bana hatırlatan, sevgini hissetmemi sağlayacak bir şey. Şimdi bir şey kalmalı geride. Beni ayakta tutabilecek, hala yaşıyor olmamı sağlayacak bir şey... Seni hep hatırlayacağım...

68.00 ₺

Muhammed Bessam eliyle Ebu Kemal’i göstererek yüksek bir sesle: "Ey Ebu Kemal!" dedi. "Ey çocukluğum, ey gençliğim, ey anne ve babamın kucağında uyuduğu toprak, ey hatıralarımın mahzeni şimdi seni aklı ve kalbi hüzünden uyuşmuş şekilde terk ediyorum. Seni yıkacak korkunç savaşlarla baş başa bırakmak zorunda kalıyorum, senin kucağında uyumak varken ben sabahı belirsiz bir yolculukla uzak topraklara kaçmak zorunda kalıyorum." dedi. Gruptakiler bu hüzünlü vedalaşmayı gözyaşları içinde izlediler ve bu son kez baktıkları Ebu Kemal’e sırtlarını dönerek yürümeye devam ettiler.

64.50 ₺

Yaşadığımız çevrenin temiz ve estetik olması, güzel görünmesi çok önemlidir. Doğaya karşı sorumluluk okul öncesi dönemde çocuklara kazandırılması gerekir. Okul öncesi dönemi çocuklara çevre bilinci kazandırmak için hazırladığım bu kitapta çevre hikayeleri bulunmaktadır. Fidan dikmek, evde kullanmadığımız alanların ışıklarını söndürmek, diş fırçalarken musluğu kapatmak, israf etmemek, çevremizi temiz tutmak, hayvanları korumak, ekmeği çöpe atmamak, atık malzemeleri geri dönüşüme göndermek, sürdürülebilirliği sağlamak gibi ufak dokunuşlar çocuğun davranışı, benimsemesinde oldukça önemlidir. Doğayı korumak konusunda bir kişinin yapacağı olumlu davranışların da önemini bu kitapta bulabilirsiniz.

40.00 ₺

Şair, her duyguya dokunabilmeli, her gönle girebilmeli, herkes olabilmeli. Hayata dair her konuyu mısralarına işleyebilmeli gönül kalemi ile... Bazen dikenler de okşamak ister. Kanatmaktan, acıtmaktan korkar, dokunamaz ve içindeki bastırılmış sevgiyle gülleri açar avuç içlerinde. Bazen en güzel anılarda takılır dikenler ömre, iz bırakır bazen en dayanılmaz acılarda... Bu izler ömürlük derin ve de silinmez olur bazen zamanla acısı bile unutulmayan bir anı olarak kalırken görseli tenimizde baki kalır. Her dünümüz yarınlarımıza nice anılar taşır. Hayat, bizlere sunacağı gülleri bile dikenlerin elinden sunar bazen...

47.00 ₺

Çimen, Muhterem’in her cumartesi pazar yabancı dil çalışmak için girdiği odanın kapısının önüne gelip durdu. Kendi duygularının ne tepki vereceğini bilmiyordu. “Bu odaya yalnız kahve getirmem için girmeme izin verirdi Muhterem” diye düşünürken içeriye girmekte biraz tereddüt etti. Kendisini toparlayıp kapıyı açtı. Bir aya yakın zamandır açılmayan odanın toz kokusuna Muhterem’in masasının üzerindeki kül tablasında kalmış izmaritlerin kokusu karışmıştı. Kilitli çekmecenin anahtarını bulup açtı. Fotoğraflara baktı, mektupları okuduktan sonra, “Demek Ayşe senin kızın Muhterem,” dedi.

26.00 ₺

Sağlık hizmetlerinde daha verimli çalışabilmenin yolu kuşkusuz dijital dönüşümden geçiyor. Yapay zeka (AI) ve medikal nesnelerin interneti (IoMT) gibi yeni nesil teknolojiler sağlık alanında devrim yaratıyor. - Medikal nesnelerin interneti (IoMT) ve yapay zeka (AI) sağlık teknolojilerini nasıl dönüştürüyor? - Akıllı hastaneler nasıl olacak? Faydaları ve özellikleri nelerdir? - Robotların sağlık sektöründeki yeri nedir? - Robotlar sağlık personelinin yerini alabilecek mi? Sağlık alanında çığır açacak teknolojiler, faydaları ve nasıl hazırlıklı olabileceğimiz kitapta kapsamlı olarak anlatılmıştır.

219.00 ₺

Ender Çağlar Uçak'ın TOPIK sınavı için hazırladığı 3 kitabın bir arada bulunduğu kampanyalı satışımızdır.

32.00 ₺

"Silahlar durmaksızın ateş alıyor ses ve görüntüler gittikçe duyulmaz ve görülmez bir noktaya geliyordu. İşte olmuştu, yazılmış senaryomun sonuna yaklaşmıştım. İçime düşmüş bir ateş parçası ruhumu ve bütün benliğimi benden ayırıp bir daha hiç ulaşamayacağım bir noktaya taşıyordu. Gözümün önünde uçuşan karanlık gölgeler üzerime doğru hızla bir eğime geçtiğinde göz kapaklarım ağırlaşmış ve çoktan bilinmeyen bir dünyanın, hiç bilemeyeceğim kapılarından geçmek üzere yolculuğuma uğurlanmıştım." Bazı sonların başlangıç, bazı başlangıçların ise son olduğu bir hayat çizgisi üzerinde yol alıp birbirine tutunmaya çalışan ikinin bir olma ihtimaline dair.

19.00 ₺

Dün gece rüyamda gördüm; Ağlıyordu Atatürk'üm. Atatürk'üm ağlama yüreğimi dağlama! "Neden dedi bana çalışmıyorsunuz? Yeni icatlar, keşifler yapmak için. Neden canınızı dişinize takmıyorsunuz? Geceleri gündüzlere eklemiyorsunuz? Neden okunmuyor kitaplar? Neden tanınmıyor dünyada Kalemi güçlü Türk yazarlar?" Atatürk'üm ağlama yüreğimi dağlama!

42.00 ₺

Hiç keşfedilmemiş bir kara delik sönmüş bir pulsarın yörüngeye bıraktığı toz kırıntılarını andırıyordu, göz bebeklerin ta içindeki o sonsuz karanlık. Şu rutubetli tavan her yağmur sonrası hiç acelesi olmayan, yavaş yavaş içine sızan damlalarla yalnızlığına kokuşmuş yeni halkalar ekliyordu. Mütemadiyen gıcırdayan demir karyola, her gece eski su borularından gelen rüzgarın iniltili sesi unuttuğu cümleleri onun yerine kalbinin duvarlarına fısıldıyordu. Hep ömürsüzdü sevdiği şeyler, hep yapayalnız sürgün bir şiiri yazıyordu yol kenarlarındaki kırgın gelincikler, gecenin ayazına örgülerini açıp savurduğu simsiyah saçları ve her bir telinde koruyup sakladığı yıldızları. Binlerce kez güneş aynı yerden doğup batmış, sayamadığı onlarca mevsimi şu pencerenin arkasından uğurlamıştı. Aklının ona oynadığı tüm oyunlara ne zaman, nasıl yenik düşmüştü? Bir cenaze gibi solgun ve soğuk yüzünü kalın siyah perdelerle hangi zilzalin dehşetiyle örtmüştü? “Aşkı bu kadar kolay kirleten iki adam, yerle gök arasında bedenine bir yer edinemeyen bulduğu ufacık toprak parçasına sığamayan bir kadın.”

34.00 ₺

Bu kitap iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde: Ruhumuzun eğitim gördüğü yeri, kaç türlü reenkarnasyon olabileceği, tekrar insanlık ümmeti oluşturmak nedir ve kod adı Zamanda Yolculuk 2045 konuları işlenmiştir. İkinci bölümde ise "Öğrenci Ruh'un Dünya Önlüğü" isimli sinema filmi senaryosu yer almaktadır. Kısa özeti şudur: Kimilerinin, kimileri için imtihan vesilesi olan bir olay yaşanır. Bu olayda Türkiye’nin orijinal ata tohumları çalınır. Hırsızlar, dünyanın teknoloji ve maddi imkânı çok güçlü olan bir kulüp üyelerinin istediği üzerine bunu yapmışlardır. Suç faili olan Adnan’ın işlediği bu olay, faili Meçhul gibi görünürken Furkan, kendini bu olayın içinde bulur. Bu olayda:1-Görevli olanlar, 2-Olay için gerekli olanlar, 3- Sınavlananlar vardır. Meğerse hikâye kahramanı olan Furkan, bu olayda görevli olduğunu fark eder lakin başka bir görevli daha vardır ve Furkan ise onun görevli olduğunu bilmiyordur...

56.00 ₺

2011 yılı mart ayında Milliyet Blog'da yazı ve şiir yazmaya başladım. 400 blog yazdım. 215 adeti şiir kategorisinde. Kitapta yer alan şiirlerim Milliyet Blog'da yayınlanan şiirlerdir. Emek verdim, yok olma olasılığını düşünerek bir kitap haline getirmek istedim. Hayırlı olması dileğiyle. Yazar Hakkında A.İ.T.İ.A. Yönetim Bilimleri Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü 1979 yılında bitirdim. Kültür Bakanlığında 1978 yılında lise mezunu olarak kütüphane memuru olarak göreve başladım. Akademiyi bitirince Halk Kütüphanesi Müdürü oldum. Daha sonra Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığına geçiş yaptım. 2016 yılında vergi müdür yardımcısı unvanıyla emekli oldum. Şu an emekliyim. İki kızım, bir oğlum var. İki kızım üniversite mezunu, oğlum ise üniversitede okuyor.

20.00 ₺

Oyunumuz, çocuklara yönelik oyunların olmazsa olmazı özellikleri doğrultusunda yine eğlendiriyor, güldürüyor, seyirciyle bütünleşiyor. Gülüp geçilesi değil. Düşündürüyor, tartıştırıyor ve kafalarda soru işaretleri bırakıyor. Çocuğa çocuk olduğunu unutturmamaya özen gösterirken aynı zamanda söz haklarının olduğunu bilme fırsatı da sağlıyor. Onlara gönüllerince hitap etmesini bilen, birlikte geldiği ana-babasını da memnun edecek bütünlüğü sağlayan bir yapıya sahip. Keloğlan’ın gününü gün ettiği günlerden bir gün artık anasının sabrı taşmıştır. Bir iş bulmasını ve tek başına ayakta durabilme gayretleri göstermesini ister. İstediği bununla da kalsa iyi. Tarla tapan ister, öküzleri olsun ister, âhir ömründe bir eşeği olmamıştır onu da ister. En önemlisi kel oğluna yakışır bir gelin ister. Gönül bu, ana yüreği… Daha neler neler ister. İstemesine ister amma… Nasıl olacak? İşte bu açmazların açarı oyunumuz Şıngır Mıngır Keloğlan’da saklı.

29.00 ₺

Bir günü 50 bin gün uzunluğunda olan, sorunsuz, macerasız ve esenliklerle dolu yaşamlarla donatılmış yeni dünyaya gitmeye hazır mısınız? Hazır olalım mı? Gereken hazırlıklar bu kitapta anlatılmıştır. Ölüm nedir? Öleceksek neden yaratıldık? Ölüm anında azap var mı? Kabir azabı var mı? Ölenin ruhu nereye gider? Ruh gittiği yerde ne yapar? “Sicciyn” ve “illiyyûn” ne demektir? Kıyametin kopuşu nasıl olacak? Kıyametin azabı ve kurulacak “yeni dünya” herkese mi? Kıyamet sonrası herkes dirilecek mi? Yeniden diriliş nasıl olacak ve azap var mı? Mahşer günü ne demektir? Mahşer günü azap var mı? Hesaplaşma nasıl yapılacak? Hesaplaşma bitince nereye gidilecek? Cennet ne demektir? Herkes cennete gidebilecek mi? Cehennem ne demektir? Cehenneme kimler gidecek? Cehennem azabı herkese var mı? Cehennem azabından kurtuluş yok mu? Ölüme hazırlık ne demektir? Ölüme hazırlık yapınca azaplardan kurtulur muyuz? Kur’an-ı Kerim’in her ayeti şerifi ölene okunur mu? Ölene hangi ayeti şerifler okunur? Ölenin arkasından hangi dualar okunmalı? Sayısız lezzetlerle doyumsuz yaşam dünyasında buluşmak üzere Yüce Allah’a emanet olun...

56.00 ₺

Biz “Yelkenli Grubu”yuz! Deryaları dolaşırız! Gittiğimiz limanlara, Güzel ahlâkı taşırız! Gece gündüz hiç durmayız! Tatil, molayı bilmeyiz! Bâzı işten yorulunca, Diğer işle dinleniriz! Azimli ve kararlıyız! Çetin işlerden yılmayız! Vaktin kıymetini bilir, Çokça hayırlar yaparız! Neşeliyiz ve mutluyuz! Yarınlardan umutluyuz! Yaralara merhem olur, Dertlere çâre buluruz! Sevgi doludur gönlümüz! Gülümsüyor hep yüzümüz! Kenetlenmiş birbirine, Ayrılmaz hiç ellerimiz! Dâvâmız kardeşlik bizim! Tek sözü şu dilimizin: “Birimiz hepimiz için, Hepimiz birimiz için!”

44.00 ₺

Elinizde bulunan bu değerli eserde, İslam ahlakı ve sünneti, insanlara karşı davranış adabı, günlük yaşamda karşılaştığımız ve içinden çıkamadığımız sorunların ilahi yoldan çözümleri, bazen kendi yanlışlarımızla dünya ve ahretimiz için oluşturduğumuz kötülük ve belalar ve çareleri, hadislerle bizlere anlatılmış ve takvalı olmanın yolları gösterilmiştir. Hepimizin okuyup amel edenlerden olması ümidiyle… -Mütercim

15.00 ₺

Duygularım, yaşanmışlıklarım, hayata dair, insanlara dair gözlem ve tecrübelerim döküldü kalemimden... Yüreğinde Yaşat Beni dedim adına, okuyan herkesin yüreğine dokunabilmek ve herkesin kendinden bir şeyler bulacağını düşündüğüm bu satırlarda... Bu şiir kitabımı okuyanların hayata bakışında farkındalık yaratmak ve iz bırakmak umuduyla...

26.00 ₺

Gerçek olmamasını dilerdim. Ancak bir yandan da kendi benliğimle kavuşmanın o güzel heyecanıyla geçmişimi kağıtlara hatırlattım. Beni önceden tanıyan herkes benimle değil, bir başkasıyla tanıştı. O gördükleri insanın aslında farklı biri olduğunu elbette anlamak güçtü. Her halimi kabul etmiştim. Sonra kendimi bulunca, o hallerimi ben bile unuttum. Şimdi uzun yıllar göremediğim, hasretini çektiğim kendimle yeniden tanıştım ve çok iyi anlaştım, çok da sevdim. Umarım dostluğumuz daimi olur. Eğer bir gün yine ayrı kalırsak, yine de onu anlayacağım... Kendi hikayemi kendim, tekrar tekrar okudum. Başka bir gözle. Hem o kişi için üzüldüm hem de bazı hallerine çok güldüm. Beni gülümsetti, umarım herkesi gülümsetir...

48.00 ₺

Siteleri, yöneticiler yönetmez; kat malikleri de yönetmez, yönetemez; kat malikleri kurulu kararları yönetir. Siteleri deneticiler denetlemez, kat malikleri kurulları denetler. Sitelerde tek karar mercisi kat malikleri kuruludur. Kat malikleri kurulu, yetkilendirdiği yöneticiler (vekiller) üzerinden yalnızca hizmetleri taşere edebilirler, yönetim sorumluluğunu kimseye bırakamazlar. Çünkü; Site yönetimi; Vergi Usul Kanunu ve Türkiye Muhasebe Standartlarına tabii olmayan, resen bir araya gelmişlikteki bir tüzel kişiliksizliği; 634 sayılı kat mülkiyeti kanunu ve bu kanuna endeksli olarak hazırlanmış Yönetim Planı / bu kanunun atıf yaptığı diğer kanun ve yönetmelikler çerçevesinde atanmış veya seçilmiş, Yönetici/Yönetim Kurulları, Denetici/Denetim Kurulları, Kat Malikleri Genel Kurulları vb. Organlar üzerinden tanımlı alanlarda, hukuki-mali-idari-sosyal boyutlu bir yapıda, personel-malzeme-eğitim-prosedür dörtgeninde; güvenlik-temizlik-teknik –idari işlerden oluşan dört temel hizmeti sakinler memnuniyeti ve emlak değerini artırıcı vizyon üzerinden idari ve saha hizmetlerini tahmini bütçe yaklaşımı ile hakimin müdahalesine açık, gerçekleştirme sürecidir. İşte bu kitap, piyasada site

20.00 ₺

Sevgili çocuklar; çok okuyun ve yazabildiğiniz kadar yazın. Okumayı ve yazmayı çok sevin. Çünkü size yardımcı olacak hayatınızı düzene koyacak şeyler bunlar. İnternetten, telefondan ve bilgisayardan uzak durun lütfen.

26.00 ₺

Çoğumuzun başından esip geçen hikâyeler vardır. Bu hikâyelerden bazıları bizi mutluluk kelebekleriyle buluştururken bazıları da bizi hüzne sürükler durur. İşte okuyacağınız hikaye de bunlardan bir tanesi. Bir mevsim daha geçti gönül bağımdan, Bir yaprak daha düştü nazlı dalımdan, Şiirler tutuşur derin ahımdan, Mısra mısra yoluna düşesim gelir.

38.00 ₺

Ve evet ben bir insanım. Nasıl tek bir akıma sığayım ki...

72.00 ₺

Etrüsklerin gizli savaşçısı Curtus Lupus, Avrupa topraklarındaki macerasına hız kesmeden devam ediyor. Nadir Doğan’ın usta kaleminden yeni bir meydan okuma daha! -Balkan Harbi’nde savaşan Osmanlı vatandaşı bir Baron, Almanya’daki Nazi partisini nasıl kurdu? -Aryan faşizminin tarihsel kökenleri nedir? Unutamadıkları Altın Çağı onlara yaşatanlar, Türkler miydi? -Odin ve Kral Arthur, Türk müydü? -Vatikan Papalık Devleti’nin Türkiye’yi ele geçirmek için yetiştirdiği “Vaiz” kimdi? -Etrüsklerin İtalya topraklarında kurdukları medeniyet, neden yok sayılıyor? -Atomlar konusunda haklı olan kimdi? Lucretius mu, İbn-i Rüşd mü, yoksa Gazali mi? -Nitrojenli sıvıda yıllarca uyutulan Kara Athena, neden uyandırıldı? Edebi lezzet içinde bilimle tasavvufun, geçmişle bugünün, bilinenle bilinmeyenin sürekli yarıştığı ve gizlenen gerçeklerin, soluksuz bir kurguyla gün yüzüne çıktığı inanılmaz bir roman! Curtus Lupus-Baron, öğrenmekten korkmayan meraklı okurlarını bekliyor… “Akademik çevremde 'arkeolojinin baş edemediği bir gizemler yumağI' olarak tanımladığım Etrüsk kültürünün etnik kökensel şifrelerini Nadir Doğan satır aralarında bize bir bir aktarıyor, hatırlatıyor, vurguluyor. Yazar 'Baron' adlı

Sizlere en iyi kullanımı sağlamak ve tanıtım çalışmalarında kullanmak amacıyla sayfamızda üçüncü şahıs çerezler de içerebilen çerezlerden faydalanıyoruz. Kullandığımız çerezler hakkında bilgi almak ve haklarınızı öğrenmek için Çerez Politikamıza bakabilirsiniz. Sayfamızı ziyarete devam ederek çerez kullanımını onaylamış olacaksınız.